První letošní svatba na statku Zápay

Svatební sezona 2018 je zahájena. Moje první letošní svatba, kterou jsem odehrál a odmoderoval, se odehrála na statku v Zápech, kousek za Prahou. Adrian a Katka si své ano řekli v užším rodinném kruhu, asi před cca 30 hosty. Docela jsem se bál následné večerní párty, protože většina svatebčanů byla dřívějšího data narození. Obřad proběhl hladce, Adrian nastupoval na písničku od Mekyho Žbirky „Len s ňou“ a Káťa zase na „Ty a Já“ od skupiny Kryštof.

Jelikož se jednalo o československou svatbu. (Mimochodem Slovenská svatba je hlavním tématem letošního čísla svatebního magazínu Marriage Gudide.), tak před slavnostním obědem babička s dědečkem (od ženicha) sehráli scénku. Babička převlečená za starou tetu přes druhé koleno hrála, že se právě nyní dozvěděla o svatbě tohoto páru. Ta vyprávěla svatebčanům o svých trablech při cestě na svatbu.

Odpolední program byl poklidný. Pohodovou atmosféru změnila až první svatební hra, a to taneční souboj, do které jsem zapojil všechny svatebčany, ze kterých jsem udělal taneční páry. Ty soupeřily o titul krále a královny tanečního parketu. Střípky z této svatební hry můžete vidět namém instagramu (VJ Martin Cihlář) v uložených Insta stories.

Samozřejmě následoval první tanec novomanželů na krásnou píseň od Johna Legenda – All Of Me. Hod kyticí se nekonal, protože na svatbě nebyla ani jedna svobodná dáma. Naopak byl na pořadu dne hod podvazkem, který sundal Adrian Kátě zuby. I v tomto případě se jednalo o komorní akt, neboť chytat tento podvazek šel pouze jeden muž. Dopadlo to dobře – chytil.

Během večerní párty mě asi nejvíce pobavil tatínek ženicha, postarší Slovák, který se dožadoval přestávky během diskotéky, protože si chtěl odpočinout a už neměl sílu dále tančit.

Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit této svatby. Ač byla v menším počtu, myslím si, že si ji svatebčané užili. Reference nejen z této svatby najdete zde.

Copyright © 2014 - 2024 - Martin Cihlář. Všechna práva vyhrazena.