Svatební sezóna 2018

V letošním roce jsem odehrál rekordní počet svateb. Byl jsem na starých známých místech, ale i na úplně nových. Třeba jsem poprvé v životě hrál svatbu na koupališti, v pivovaru nebo na golfu.

Vše začalo už v únoru a pevně věřím, že skončí v prosinci 1. 12., kdy mám naplánovanou poslední svatbu letošního roku.

 

Kdybych měl napsat, co vše jsem zažil, tak by to byl dlouhý seznam, ale pokusím se vypíchnout ty nejzajímavější momenty všech letošních svateb.

Asi největší zážitek pro mě, ale hlavně pro svatebčany, bylo překvápko od Leoše Mareše, který se z ničeho nic objevil na jedné svatbě a novomanželům zazpíval dvě písničky.

Zažil jsem i svatbu úplně bez alkoholu, ano i bez piva. Ale musím říct, že zábava byla a končilo se někdy ve 3 ráno, takže je vidět, že se dá bavit i bez alkoholu. A co se pilo? Voda, džus, šťávy, kafe a čaj – hodně čaje. Možná proto vydrželi až do rána.

Letos jsem dvakrát zažil během svatebního odpoledne, že novomanželé všem svatebčanům oznámili, že čekají miminko.

Taky jsem někde u Ostravy kompletně promokl, protože si nevěsta přála obřad venku za každou cenu. Chudák technika, ta byla schovaná asi pod třemi deštníky a dvěma plachtami, ale vše jsme zvládli.

Dělal jsem i chůvu, protože když měla svědkyně na jedné ze svateb proslov, tak jí začalo plakat dítě v kočárku, které nechala na druhé straně místnosti, a jelikož byli všichni usazeni u slavnostní tabule a já byl jediný, kdo mohl zasáhnout, tak jsem šel utišovat.

Na jedné svatbě byla tak skvělá parta a párty, že jsme se po oficiálním konci přesunuli na střechu hotelu a tam se popíjelo až do dopoledne.

“Nejlepší” je, když zvučíte svatební obřad v klasické obřadní síni na úřadě a místní matrikářky s Vámi začnou rozebírat, jak jsou svatby zvyklé dělat ony, a vy se jim snažíte vysvětlit, že nevěsta s ženichem to chtějí jinak atd. Ale co mě pobavilo nejvíc, bylo, že se mě ta paní zeptala: „Jak to bude hrát nahlas?“ Moje odpověď byla, že přiměřeně prostoru, aby bylo vše dostatečně slyšet. A odpověď, kterou jsem dostal na oplátku od ní? „My jsme zvyklé pouštět na naší HiFi hudbu na “Třináctku”, tak to udělejte prosím taky na “Třináctku”.“

Chtěl jsem si podat ruku s oddávajícím a pozdravit ho a on měl v pravé ruce pivo, tak mu říkám, že pivo je důležitější, že mi nemusí podávat ruku, avšak jeho odpověď mě šokovala: „Já jsem měl žízeň, tak jsem si dal pivo – jinak si dávám jacka s kolou a to vypiju vždy na baru.“

Co mě dostalo asi nejvíc, tak byla paní matrikářka, která když slavnostně nastoupili novomanželé, pronesla větu: “Prosím všechny, aby povstali, protože přichází pan oddávající se státním znakem na hrudi.”

 

Před obřadem si povídám s oddávajícím a ptám se, jak to má dlouhé. On mi ukazuje 4 popsané A4, tak si v duchu říkám: „Bože to bude dlouhé a ještě k tomu nudné.“ Omyl, byl to nejvtipnější svatební obřad, co jsem zažil. Svědci totiž popsali novomanžele a napsali o nich vše od dětství po daný den včetně všech neřestí, zážitků atd. Prostě geniální..

Díky moc všem novomanželům za jejich zprávy, jak si užili svatební den. A pevně věřím, že stejnou radost budu moci rozdávat i v roce 2019, kde navíc čeká svatba i mě! Ale co je pro mě největší zadostiučení? Když za mnou přišel tatínek nevěsty a strašně mi děkoval, jak jsem udělal den, kdy vdával svoji dceru, dokonalým.

 

#ILoveIt

 

Copyright © 2014 - 2023 - Martin Cihlář. Všechna práva vyhrazena.