Svatba v Chorvatsku

V letě mi přišel e-mail ve znění: Máme zájem o moderování svatby, ale svatba bude v Chorvatsku, je to česká svatba, asi 70 hostů. Náklady za cestu a ubytování samozřejmě hradíme.

 

Po jednom telefonátu s bylo vše domluveno a mohli jsme vyrazit. Jel jsem s přítelkyní, protože jsem den předtím měl svatbu tady kousek od Prahy, tak jsem jí poprosil, aby jela semnou a řídila, abych se mohl vyspat. Vše vypadalo skvěle až do té doby, než jsme přijeli na Slovinsko Chorvatské hranice a já po prohledání celého auta zjistil že mi někde vypadla občanka a prostě jí nemám!

Vysvětlování celníkům nepomohlo a jen tak tak, že jsem se vyhnul pokutě ve výši 150 EUR. Byl jsem odkázán do Lublaně na konzulát, je Vám jasné, že tam jsem jet nemohl byly asi 2 odpoledne a já musel být v 17:00 na svatbě. Byly asi tři varianty. Zavolat, že nepřijedu, ale to nepřicházelo ani na vteřinu v úvahu. Druhá, že si vlezu do kufru a Mársy mě propašuje a třetí asi nejrozumnější, pojedeme na vedlejší hraniční přechod a zkusíme to tam. Tam už to prošlo, tedy po důsledné kontrole všech věcí v autě nás strážník na dobrý slovo pustil.

 

Při příjezdu na místo činu, akorát probíhala párty na mole, když hrál nějaký místní kluk na kytaru a zpíval známé písničky.

Po rychlém zorientování na místě, jsem si rychle vybalil techniku a čekal na příchod svatebčanů na hostinu.

Jakmile skončila hostina, začala prezentace od svědka a kamarádů ohledně života novomanželů, a jelikož nebylo moc kam promítat, tak jsme projektor otočili na zeď hotelu a bylo, sice nebylo moc všechno krásně vidět, někomu jsme svítili do oken, ale co už. Jiné řešení nebylo možné a svědek trval na prezentaci.

Po projekci začala párty a lidi se roztančili tak s námi tančilo i pár pokojů lépe řečeno pár holek v oknech hotelu. Otevřeli okna a měli také svojí párty, postupem času jsme zjistili, že v hotelu byla ubytována Chorvatská reprezentace házenkářek do 21 let a tím pádem se i vysvětlilo to, že úderem desáté hodiny večerní byla okna prázdná a děvčat šla spát. Každopádně párty dole pokračovala dál.

A jelikož svatba probíhala na jihu Evropy, tak měla i pořádně temperamentní a došlo i na pár “facek” 🙂

Bohužel smutným hrdinou večera byl dědeček, který v omámení z alkoholu neustál taneční kreace a po tržné ráně na hlavě musel absolvovat cestu do nemocnice.

Taneční párty končila za svítání, a hrát při východu slunce ještě u moře je něco neskutečného.

 

Děkuji moc novomanželům za pozvání a věřím, že i oni si svůj svatební den užili.

 

Copyright © 2014 - 2023 - Martin Cihlář. Všechna práva vyhrazena.