Play Off Evropské ligy: Slavia – Andrlecht

Ve čtvrtek se v Edenu odehrál největší zápas za posledních sedm let, co Slavia chyběla v Evropských pohárech. O tom, že jsem prohráli 0:3 a že první poločas byl dobrý asi každý čelt, ale nikdo neví co jsme zažíval já z pozice moderátora utkání.

Do Edenu jsem dorazil s předstihem dvou a půl hodin před výkopem, jelikož se stadion otevíral už dvě hodiny předem, bylo potřeba diváky nějak zabavit a sdělit jim důelžité informace o výjezdu fans do Bruselu a dalších aktivitách klubu.

Čím více se blížil start utkání tak se ochozy stadionu začaly plnit, tak já začal být čím dál tím nervoznější, ani ne kvůli svému výkonu (na dav jsem zvyklý), ale kvůli hráčům, aby to dobře dopadlo. Na utkání nakonec dorazilo 16.096 fanoušků. Největší návštěva za poslední dobu.

Slavia-Evropska-Liga-Fotbal-Moderator-Martin-Cihlar-1

Ještě před utkáním nastaly zmatky ohledně přání k 60. narozeninám repreztentačnímu trenérovi a bývalému trenérovi Slavie Karlu Jarolímovi, neboť jsme nejdříve nemohli najít oslavence a posléze ještě chyběl dres, který jsme měli společně s generálním ředitelem SK Slavia Praha panem Ing. Martinem Krobem předat. Vše ale proběhlo a skoro zapleněný Eden oslavenci potleskem a pokřikem pogratuloval také. Jenže díky zdržení tohoto ceremoniálu nestihl „Strašák“ společně s „Tribunou Sever“ přečíst naší soupisku a tak už nastupovali hráči na hrací plochu. Naštěstí to delegátovi z UEFA nevadilo a mohlo začít tolik očekávané utkání.

Slavia-Evropska-Liga-Fotbal-Moderator-Martin-Cihlar-2

První rozruch přišel někdy kolem sedmé minuty utkání, kdy jsme museli střídat protože Jan Mikula měl pochromaný lýtkový sval.

O přestávce jsem předal výhru dnešního dne,voucher v hodnotě 15. 000 Kč na cestování. A k získání této skvělé ceny stačilo poslat SMS se správnou odpovědní na otázku: „Kdo vstřelil v posledním vzájemném zápase za Slavii gol?“

A v druhém poločase nastala pohroma o kterou někdo viděl na vlastní oči, jiný v televizi a každý o ní četl….

Bohužel první zápas nevyšel podle představ, ale ješě je před klukama minimálně 90 minut zápasu v Bruselu…

Copyright © 2014 - 2021 - Martin Cihlář. Všechna práva vyhrazena.